Frakční pravidla

1. Práca u LSPD/LSSD
LSSD a LSPD můžou mít jen jeden job. Výjimka je EMS, Hasiči a VLÁDA. (Tyto práce mohou mít jako druhou práci, když ale přijedete na RP akci jako EMS, nevytáhnete v pulce rp akce “placku” a zbran a nebudete RPit PD!!!


2. Väzenie
1 rok = 10 minut IRL max. 60 min IRL Do jailu sa preváží – žiadny miestny čarodejník ho tam neprevezie


3. Korupce
Pro RP skorumpovaného PDčka musíte mít sepsaný ticket!!!


4. CPZ
Hráč nesmí být držen v CPZ déle, jak hodinu reálného času pokud neprobíhá žádné RP. Po vypršení limitu 1 h, musí být hráč okamžite propuštěn z cely.


5. UNIFORMA štátne zložky
Hráči, kteří nejsou členové LSPD sboru, nemohou nosit policejní uniformu. Výnimku môže udeliť A-team. Každý hráč je povinný nosiť uniformu podľa danej prace a hodnosti v zložke, za nerešpektovanie hrozí Ban, pripadne odobratie Whitelistu, je to brané ako porušenie loru danej frakcie.


6. Skorumpovaná štátna zložka
Člen akejkoľvek štátnej zložky (FBI, LSPD, LSSD, LSFD, EMS, SECURITY) nemôže byť skorumpovaný bez pred tím schváleného ticketu A-teamom na korupciu. Druhý job môžu vykonávať len tam kde nehrozí žiadna nelegálna činnosť, pokiaľ sa príde na to že krije nelegálnu činnosti a nenahlasil to, je to považované za korupciu. Bude vyhodeny a zabanovany.


7. Nahlasovanie nelegálnej činnosti
Člen FBI, LSSD, LSPD môže vykonávať aj inú prácu kde nieje žiadna nelegálna činnosť, ak príde na to že sa tam deje nejaká nelegálna činnost je povinný túto skutočnosť okamžite hlásiť PD, SD, FBI, pokiaľ sa príde na to že krije nejakú nelegálnu činnosť ktorú nenahlasil je to bráne ako korupcia.

1. Pravidlo CK na pozemku nelegálnych frakcii
Když se bude někdo pohybovat na pozemku nelegálek, je možno mu dát CK. (Výjimka je zátah LSPD/LSSD) Když Bratva uvidí někoho prodávat zbraně, tak mu může udělit PK, při druhém incidentu CK (nutno mít jasný důkaz), to samé platí pro kartel s drogami. Zákaz prodávání dlouhých zbraní gangům (Ak47, Carabine Rifle) Na sídlech nelegálek je automaticky povolen gross. (Výjimka je u únosů, tam musí být gross povolen)

1. GangWar Pravidlo 
Gang War bude u nás výnimočné , tím pádom toto pravidlo znamená “vojnu gangov” ktorú si vytvoríte sami. Gang WAR vzniká z realnich dôvodov! Napr. potegovanie územia! Prepadli vás mimo váš hood a okradli napr. o boty! Ak bude gang WAR bude vznikať z dôvodov ako napr. latin kings išli vedľa našeho hoomieho tak budete potrestaní!


2. REVENGE
Každý Revenge sa može robiť po 30 min ) !! ( čo znamená Revenge ? príklad . Idete ako enemy gang na driveby na danú osobu vystieľate ho a jeho homie uvidí o koho sa jednalo tak može daná osoba spraviť revengedrive za jeho homieho !! z odkazom príklad : Pozdravuje ta tá osoba ktora dostala drive ( napr. pozdravuje ta OG alebo toto máš za CRIPS !! ).


3. Pravidlo DriveBy (1hodina CD)

DriveBy je pravidlo ktoré podotýka na stret účastníkov dvoch enemy gangov ( dvoch daných osob z rozličných gangov ktorý majú spolu nejaký problém !! ) DriveBy sa vykonáva v Hoodoch gangov tak že príklad . Crips dojde k Bloods a začnú z nejakým beefom alebo riešením danej veci za ktorú majú problém ( V skratke ako Message ) Daná osoba ktorá začína tento Driveby necháva MSG ( príklad . toto je za Crips , Aj tak sa všetci stretneme v pekle , toto je za OGho , je to na vás v akej podobe dáte MSG ale nech má hlavu a patu) následne po daní MSG vystrieľate danú osobu a rýchlo odídete preč ( Nebudete sa zdržiavať po strelbe na danom mieste rpíte Fear s PD !!). Pokiaľ idete na DriveBy je zakázané mať vytiahnutú Zbraň v aute !!! ( Zbraň budete vytahovať v danom enemy hoode na ktorý robíte DriveBy a vtedy keď s ním budete nechávať MSG aby enemy gangster vedel taktiež zareagovať a následne vykonať BackFire)

 
 

4. PASSIVE RP
V hoodoch medzi gangami passive neplatí , ( výnimkou je pri FactionRP ( príklad Walk UP , DriveBy , nezostanete po kropení alebo po dobití v ich hoode 10 min !! )


5. Oblečenie
Každý Gang rpí podla lóru formu oblečenia. (príklad . Ak Crips majú v lóre že hrdo nosia modré oblečenie aby na seba poukázali tak rpíte to podla lóru a oblečenie budete hrdo nosiť aj vy !! , napríklad ak Bloods majú v lóre že nosia dotyčné prvky v červenej farbe ako napríklad Boty , nohavice alebo čiapky alebo tričká tak ich budete nosiť aj vy . Ale to neznamená že budete chodiť celý v modrom alebo červenom alebo v inej farbe , snažíme sa iba dotyčné prvky oblečenia a nie celí outfit!! ) Ak si mimo downtownu a stretneš niekoho kto má napríklad Grove street mikinu tak neznamená že je hneď gangster !! mimo downtownu sa rpí /do vidí GT ? ( gang tatto ) ale to platí aj pri gangoch !!! )


6. Okrádanie medzi gangami
Každý gangster môže okradnúť druhého gangstra len vo svojom Hoode ( to znamená , že ak Crips dojde Walk up alebo DriveBy do enemy hoodu a dostane tam , tak daná osoba s toho hoodu ho može o všetko okradnúť ale len v hoode !! )


7. Pravidlo Zbraní
Gangy majú povolené používať dané typy zbraní ( Machine pistol , Micor SMG , Pistol , Combat Pistol , Boxer , Bassebolka , Nožík , holé ruky !!) Dlhé zbrane sú pre gangy zakázané !!! Výnimka je Ak-47 to môžte používať ale iba v hoode nenosiť len tak na chrbte. Zákaz používania tlmičov


8. Pravidlo Spájania Gangov
Žiadny Gang sa nebude spolu bratríčkovať alebo oslovovať “Homie” alebo podobne , rpíme FactionRP čiže každý gang chce byť medzi gangami na prvej priečke !! ( Výnimkou je neutrálna zóna vyznačená čiernou farbou v Mape Hoodov !! , jedná sa o ihrisko a rampu)


9. Pravidlo vozidiel
Jazdite v lacnejších autách ideálně sedany, muscle auta, lowridery. Používejte BMX. Hlavne používať NPC vozidla/vanilla!


10. Pravidlo N-WORD
Každý Gang ma povolený Nworld , či už je mexický alebo iný !! ( Ale Nworld je povolený len medzi gangami a v downtowne , v meste je Nworld Zakázaný a trestá sa banom !! )


11. Pravidlo Pull UP
Pravidlo ktoré určuje na Beef daného gangu s enemy gangom ( príklad . Dojdete do enemy hoodu a začnete spolu nejakú komunikáciu o čom kolvek : Sup máte problém s fialovímy ? čo jak to dnes ide alebo podobne . je to na vás ) Pri PullUpe nevytahujete Guny ani nič podobné !! je to len Talk )


12. Pravidlo Walk UP
Je pravidlo ktoré keď daný gang sa rozhodne ísť na Walk UP tak sa zoskupia cca 5ti z gangu ( najlepšie celý gang ) a za účelom ísť druhý gang dobiť alebo dobodať . ( Walk Up sa robí jedine peši alebo max. na BMX !! )


13. Pravidlo uličky
Pravidlo uličky bude zároveň s pravidlom Pull UP !! ( Musíte ísť ako prvé na PullUP do enemy gangu ) A keď ste na Pull Upe tak sa začnete beefovať a následne sa dohodnete že si to pojdete vyrozprávať do uličky . V uličke sú povolené zbrane podla dohody ( Boxer , Bassebolka , Nož , Holé ruky , žiadna Zbraň !!! )


14. BackFire
Pokiaľ by vás niekto došiel Drivebynúť a začne strielať tak rpíte Fear a začnete utekať nejakým smerom preč od strelby a až keď nájdete úkryt alebo ste v nejakej dialke od strelby možte začat po danej osobe strielať !!


15. TRASHRP v gangu
Zákaz combat rollu. Zákaz spamovania pri fightoch ľavého tlačítka myši / Rka.
Zákaz lezenia po vysokých budovách a strieľania z nich. Púštanie CZ/SK pesníčiek bude brané ako TrashRP. Zákaz pestovania pre gangy v horách môžte si pestovať v downtowne pod mostami alebo tak ale nie v horách ako napríklad mount chiliad
Zákaz kričať na rivals gang hore ruky alebo k stene. Vykropíš message a ideš preč (ak máte gangwar).


16. TAGOVÁNÍ
Tagovánie spočína v tom, že si každý gang značí svoje územie. Preto je neprijatelné tagovať v srdci enemy hoodu svoje tags.. Porušenie sa trestá tak isto ako porušenie ostatních pravidiel.


17. VOLNOČASOVÉ AKTIVITY
– Chodiť chillovat k např. cloth shop, barber, Taco Farmer atd.
-Prechádzanie po downtowne
-Jazdenie na bycikloch po downtowne alebo v skateparkoch
-Hranie rôznych portov např. basketbal, fotbal, atd.
-Tagovánie (primárne pasivne pomocou roómky na gangdc a podla reality)

18. BEEFOVÁNÍ MEZI GANGY
Prevážne se slovne napádať

Ak medzi vámi bude nejaký konflikt tak sa např. pobite ale strelná zbraň bude posledná možnosť. (Opakované a zbytočné tahanie zbraní môže býť aj potrestané!)


19. Nosenie šátkov
Šátky (vlajky) na ústach sa nenosia!
Nosíte napr kuklu rúško alebo niečo čím si neodhalíte tvár.
IRL gangy tak isto nechodia furt v šátkoch farby svojho gangu.
Zákáz nosiť masky v hoode a celkovo v DW!
Masky sa nosia len na pull up drive by atď!


20. KOS
Ak máte gang war KOS neplatí!
Nezabúdajte ale na to že nemôžte vytvoriť gang war naschvál len preto že zabijete člena gangu bez dôvodu (toto bude brané ako KOS)